Дома Фудбал Останато Емотивна сцена: Дозна за семејната трагедија, но сепак истрча на терен🎥

Емотивна сцена: Дозна за семејната трагедија, но сепак истрча на терен🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓На натпреварот помеѓу Нант и Монпеље видена е тажна сцена, која веднаш го обиколи светот.

Имено, во фокусот беше фудбалерот Исиага Сила, кој и покрај семејната трагедија смогна сили и истрча на терен.

Имено, фудбалерот непосредно пред мечот дозна дека неговата мајка починала, но тој одлучи да го одигра мечот кој Монпеље го доби со 3:0.

Сила сепак не можеше да ги задржи солзите, иако соиграчите се обидуваа да го утешат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Челзи почна преговори за Нејмар

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Раководството на Челзи веќе остварило првичен конта…