Дома Фудбал Останато Емери откри кој ќе биде на голот во финалето од Лигата на Европа

Емери откри кој ќе биде на голот во финалето од Лигата на Европа

0

Петр Чех не го кажа последниот збор.

Чешкиот голман нема да го загуби местото во стартниот состав на Арсенал кога станува збор за Лигата на Европа, тој бранеше во целото натпреварување и повторно ќе биде во финалето меѓу стативите на голот од Арсенал.

Чех беше резерва на Лено во досегашниот дел од сезоната во Премиер лигата, па тоа ги намами медиумите да помислат дека Лено ќе биде меѓу стативите. Сепак, Емери ги реши дилемите и изјави дека Чех ќе брани.

Уште еден проблем беше тоа што Чех се поврзуваше со враќање во Челзи, наводно, тој би требало да превземе некоја од фукнциите во клубот по завршување на играчката кариера, што дополнително ги загреа сомнежите дека Лено ќе брани на тој натпревар.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Меси бара од претседателот на Барселона да го врати Нејмар на Камп Ноу

Нејмар во 2017. година во трансфер вреден 222 милиони евра ја напушти Барселона и премина …