Дома Трансфер зона Емерик Лапорт се сели во Серија А

Емерик Лапорт се сели во Серија А

Емерик Лапорт минатото лето го напушти Манчестер Сити и одлучи кариерата да ја продолжи во Саудиска Арабија и потпиша за Ал Наср.

Тоа беше изненадувачка одлука на шпанскиот дефанзивец со оглед на фактот што интерес за него покажуваа многу европски клубови.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Меѓутоа, Лапорт не е задоволен од животот во Саудиска Арабија и сака да се врати во Европа.

Неколку клубови од Серија А покажуваат сериозен интерес за Лапорт и веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Шпанскот репрезентативец е спремен да прифати помала плата за да се врати во Европа ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…