Дома Фудбал Репрезентации Елмас на Фејсбук: Австрија мора да падне! (ФОТО)

Елмас на Фејсбук: Австрија мора да падне! (ФОТО)

0

Репрезентацијата на Македонија вчера во натпреварот против Полска го забележа првиот пораз во овој квалификациски циклус за ЕП 2020.

Дефинитивно во овој натпревар не заслуживме да изгубиме. Полска не прикажа кој знае каква игра, но Полјаците искористија една шанса пред нашиот гол.

После вчерашниот натпревар денес на Фејсбук се огласи Елиф Елмас кој порача дека Полска среќно стигнала до победата и најави победа во понеделник против Австрија.

„Заслужувавме најмалку бод, но среќата беше на нивна страна! Австрија мора да падне!“, стои во објавата на Елмас.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Поради немирите во Каталонија, „Ел Класико“ ќе се игра на „Сантиаго Бернабеу“!?

Напнатата политичка ситуација во Каталонија е причина за шпанската фудбалска федерација да…