Дома Македонски спорт Елмас го посети новиот прволигаш Гостивар 📸

Елмас го посети новиот прволигаш Гостивар 📸

Репрезентативецот на Македонија Елиф Елмас го посети тимот на Гостивар, клубот кој избори промоција во Првата македонска фудбалска лига.

Гостивар вчера го промовираше тимот за новата сезона и засилувањата кои пристигнаа, а изненадување на фудбалерите им приреди и македонскиот репрезентативец.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Елмас им подари дрес од Наполи кој сезонава го освои Скудетото, а домаќините му возвратија со дрес со неговото име.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…