Дома Фудбал Италија Елмас го победи коронавирусот!

Елмас го победи коронавирусот!

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас конечно е негативен на Ковид 19, потврди неговиот клуб Наполи.

Елмас даде позитивен тест уште на почетокот на месецот и го пропушти бараж дуелот со Косово, а и после 14 дена беше позитивен на коронавирус.

Денес неговиот клуб Наполи потврди дека Елмас и Зиелински се негативни на Ковид 19 и ќе се вратат на тренизите.

Елмас 21 ден беше во самоизолација, па се надеваме дека набрзо ќе ја врати добрата форма.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Jувентус во 5. коло од Лигата на шампионите со 3:0 го совлада Динамо Киев, а помеѓу стрелц…