Дома Фудбал Англија Елиот за играчот кој го повреди: Не беше виновен, не заслужи црвен картон

Елиот за играчот кој го повреди: Не беше виновен, не заслужи црвен картон

Фудбалерот на Ливерпул Харви Елиот одлично ја започна сезоната со неколку фантастични настапи, но против Лидс заработи тешка повреда.

18-годишникот се здоби со скршеница на скочниот зглоб по стартот на Паскал Струјиќ кој за тој старт заработи директен црвен картон.

Елиот сепак не го обвинува и смета дека тоа било случајност.

„Не беше виновен. Мислам дека не ни беше за црвен картон, едноставно се случи, несреќа. Во фудбалот се случуваат вакви работи. Ќе се вратам посилен“, изјави Елиот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Челзи почна преговори со Жоржињо, тој сака да се врати во Италија

Фудбалерот на Челзи, Жоржињо би можел да го напушти клубот и пред завршување на договорот …