Дома Фудбал Останато Екс-триото на Барса го спасуваше Интер Мајами: Голови на Меси и Суарез, асистенција на Бускетс

Екс-триото на Барса го спасуваше Интер Мајами: Голови на Меси и Суарез, асистенција на Бускетс

Интер Мајами одигра 2:2 на гости против Нешвил во првиот натпревар од осминафиналето во Купот на КОНКАКАФ, клупско натпреварување во кое играат екипи од Северна и Централна Америка и Карабиите.

Меси и соиграчите беа ставени во незгода позиција да се враќаа по два гола негатива. Лионел Меси прво го намали водството во 52. минута откако пет минути подоцна домаќинот зголеми на 2:0.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Вториот гол за Интер Мајами беше дело на Луис Суарез кој стрелаше во петтата минута од судиското надополнување. Вреди да се спомене и дека во оваа ситуација асистент беше Серхио Бускетс.

Бранител на трофејот во овој момент е тимот на Леон од Мексико.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во…