Дома Трансфер зона Експертот за трансфери тврди: Агуеро е нов играч на Барселона!

Експертот за трансфери тврди: Агуеро е нов играч на Барселона!

Серхио Агуеро е нов играч на Барселона, ова вечерва го објави експертот за трансфери Фабрицио Романо.
Искусниот 33 годишен напаѓач се договорил за соработка со каталонскиот клуб.

Серхио Агуеро оди во Барселона. Се договори за соработка до јуни 2023 година и ќе има бонус во случај на освојување на Лигата на шампионите“, соопшти Романо.

Според информациите од Шпанија Агуеро во Барселона ќе заработува 10 милиони евра и во клубот ќе пристигне после финалето во Лигата на шампионите (29. мај).

Одличниот напаѓач во изминатите 10 години го носеше дресот на Манчестер Сити одигра 388 натпревари и постигна 258 голови.

Исто така Романо објави дека Мемфис Депај е блиску до договор со Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Започна судењето на Бензема, му се заканува затворска казна од пет години

Денес започна судењето за Карим Бензема од ситуацијата во 2015 година поради уценувањето с…