Дома Фудбал Германија Едно топче 350 евра: Баерн скапо ќе го плати протестот на навивачите

Едно топче 350 евра: Баерн скапо ќе го плати протестот на навивачите

Вчера во рамките од Купот на Германија се одигра натпреварот помеѓу Минстер и Баерн Минхен, овој дуел претходно беше закажан да биде одигран во август.

Одложувањето беше затоа што се поклопи со терминот за Купот на Германија. Во Баерн беа незадоволни од ваквиот развој на настаните и го изразија својот револт со фрлање на тениски топчиња.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Поради фрлањето на топчиња натпреварот неколку минути беше во прекин, а поради тоа од Баерн ќе платата казна од околу 65.000 евра. Според информациите на теренот се фрлиле околу 185 топчиња и за секое топче ќе се плати 350 евра, а целата сума ќе изнесува 64.750 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…