Дома Видео Единствениот пораз на Кабиб, заплака слично како и по последната борба ?

Единствениот пораз на Кабиб, заплака слично како и по последната борба ?

Кабиб Нурмагомедов во професионалната кариера оствари учинок од 29:0 и како апсолутен шампион ја заврши истата.

Против Гатје Кабиб во саботата ја оствари последната победа во кариерата и остана УФЦ шампион во лесна категорија. Иако на официјалните борби во ММА Кабиб не е поразен објавено е едно видео од борба во неговите почетоци. Тогаш го доживеал можеби и единствениот пораз.

Борбата е во 2005 година Могмед Ибрагимов во вештината самба го победи Дагестанецот. Тогаш Кабиб имаше само 17 години, а беше тоа финале во руското првенство во категоријата до 68 килограми.

После тој пораз Кабиб заплака слично како и по борбата против Гатје, а неговиот ривал дојде до него да го утеши.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тирана ќе биде домаќин на првото издание на Лигата на конференции

Националниот стадион во Тирана ќе биде домаќин на првото финале во Лигата на Европа, соопш…