Дома Фудбал Англија Едерсон станува еден од најплатените во Манчестер Сити: Познати детали од новиот договор

Едерсон станува еден од најплатените во Манчестер Сити: Познати детали од новиот договор

Бразилскиот голман Едерсон пристигна во Манчестер Сити од Бенфика во 2017 година за сума од 35 милиони евра и од тој момент стана незамнелив дел од „машинеријата“ на Пеп Гвардиола.

Едерсон во овој момент важи за еден од најдобрите во светот, па затоа Манчестер Сити нема да ризвикува и наскоро би требало да започне преговори за нов договор и продолжување на соработката.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Актуелниот договор на Едерсон има важност уште две години, меѓутоа во клубот сакаат да му покажат дека го ценат и да го задржат подолго.

Во овој момент Бразилецот заработува 120.000 фунти неделно и најавите од Островот се дека со потписот на новата соработка ќе си обезбеди плата од 200.000 фунти неделно и така би станал еден од најплатеите во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во…