Дома Трансфер зона Еден од најдобрите играчи на Валенсија пронајде нов клуб

Еден од најдобрите играчи на Валенсија пронајде нов клуб

Играчот за врска Дани Парехо пронајде нов клуб.

31 годишникот ја напушти Валенсија каде што играше од 2011 година и потпиша за Виљареал.

Парехо член на Виљареал би требало да биде во наредните четири години бидејќи на толку време потпиша договор.

Во претходните девет години Парехо запиша 383 натпревари за Валенсија постигна 63 гола и додаде една асистенција помалку.

Претходно играше за Гетафе, Реал Мадрид и КПР.

Инаку ова не е прв трансфер помеѓу двата клуба бидејќи Виљареал претхдоно соопшти дека потпишал договор со Кокелан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дефанзивецот на Јувентус се сели во Премиер лигата

Дури и пред доаѓањето на Де Лихт, Ругани немаше преголема минутажа, но минатата сезон…