Дома Фудбал Англија Еден од најголемите таленти во Манчестер Сити потпиша долгогодишен договор! (ФОТО)

Еден од најголемите таленти во Манчестер Сити потпиша долгогодишен договор! (ФОТО)

0
phoden

Вечерва пристигнуваат одлични вести за навивачите на Манчестер Сити.

Еден од најголемите, ако не и најголем талент од таборот на „граѓаните“ Фил Фоден потпиша нов договор со клубот кој ќе има важност до 2023 година.

Фоден има само 18 години и е дел од академијата на англискиот гигант.

Во изминатиот период неколку поголеми европски клубови покажаа интерес за неговите услуги, но со овој потег клубот го убеди Фоден дека на него и тоа како смета во иднина.

„Среќни сме што го обезбедивме во наредните пет ипол годин. Тој е голем талент, порасна кај нас и сака тука да ја продолжи кариерата. Ова е идеална средина за неговиот развој како фудбалер“, порача спортскиот директор на Манчестер Сити, Тихи Бегиристан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…