Дома Фудбал Германија Еден од најбрзите голови на некој резервист во Бундеслигата: Влезе и погоди за 10 секунди (ВИДЕО)

Еден од најбрзите голови на некој резервист во Бундеслигата: Влезе и погоди за 10 секунди (ВИДЕО)

Ајнтрахт како гостин вчера го победи Вердер со 3:0 во заостанатиот натпревар од 24. коло во Бундеслигата.

Андре Силва погоди за водство на Ајнтрахт во 61. минута, а работата ја заврши Ишанкер со два гол во финишот од натпреварот. Посебно ќе се памети неговиот прв гол затоа што во игра влезе во 81. минута, а после 10 секунди ја погоди противничката мрежа.

Сигурно ова е еден од најбрзите голови на некој резервист во Бундеслигата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Преговорите започнаа: Третиот најбогат човек во светот го купува Милан

Италијанскиот гигант Милан наскоро би можел да добие нов сопственик и тоа еден од најбогат…