Дома Трансфер зона Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Косону.

20-годишниот репрезентативец на Брегот на Слоновата коска игра олдична сезона и го привлече вниманието на многу европски клубови.

Скаутите на Арсенал, Тотенхем, Интер и Милан го следат веќе подолго време и веќе ја започнаа битката за неговиот потпис.

Косону на лето сигурно ќе биде „жешка“ тема на трансфер пазарот, а Бриж за неговиот потпис бара 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…