Дома Фудбал Англија Еврогол на Џејмс во стилот на Лампард 🎥

Еврогол на Џејмс во стилот на Лампард 🎥

Фудбалерите на Челси со победа ја започнаа новата сезона во ПЛ, откако синоќа со 3:1 го победија Брајтон.

Челси поведе во 23. минута со голот на Жоржињо од пенал, а во 54. минута домашниот тим изедначи на 1:1. Само три минути подоцна со удар од 25 метри Рис Џејмс го носи Челси во ново водство, а конечните 3:1 ги постави Зоума во 66 минута.

Посебно прекрасен погодок постигна Џејмс со кој потсети на најдобрите денови на Френк Лампард во Челси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пјаниќ: Роналдо ми кажа дека морам да ја прифатам понудата од Барселона

Миралем Пјаниќ изненади со последната изјава за „Мундо Депортиво“ во која откри дека Крист…