Дома Фудбал Еве што има да каже Сетиен за Ракитиќ, Нејмар и Лаутаро

Еве што има да каже Сетиен за Ракитиќ, Нејмар и Лаутаро

Главниот тренер на Барселона Кике Сетиен зборуваше за потенцијалното враќање на Нејмар на „Камп Ноу“ и истакна дека со задоволство би го видел повторно на „Камп Ноу“.

Нејмар од Барселона премина во ПСЖ во 2017 година за рекордна оштета од 222 милион иевра и тоа и денес е најскапиот трансфер во историјата на фудбалот.

„Би сакал Нејмар да игра за мене тој е светска фудбалска класа. Искрен да бидам сонот ми се оствари кога станав тренер на Лео Меси, но би бил воодушевен кога би го имал и Нејмар во тимот“, изјави Сетиен.

Барселона се поврзува и со Лаутаро Мартинез од Интер, па Сетиен зборуваше и на таа тема.

„Лаутаро е еден од можеби петмината играчи кои можат да ни го донесат тоа што ни е потребно. Кога во прашање е Ракитиќ знам дека медиумите многу пишуваат за неговата иднина, но тој е во моите планови и за тоа е свесен“, изјави шпанскиот стратег.

Во моментот на прекинот Барселона беше лидер на табелата во Ла Лига со 58 бодови, два повеќе од Реал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…