Дома Македонски спорт Мак фудбал Еве колку пари бара Палермо за Несторовски!

Еве колку пари бара Палермо за Несторовски!

Нашиот репрезентативец Илија Несторовски е едно од најголемите откритија во Серија А сезонава откако постигна седум гола на 13 натпревари.

Илија Несторовски импресионира со играте во својата деби сезона во Серија А, па го привлече вниманието на неколку клубови, помеѓу кои и Наполи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Наполитанците“ во јануари ќе се обидат да донесат нов напаѓач како замена за повредениот Аркадиш Милик, но и неколку други клубови се заинтересирани за Македонецот.

Претседателот на Палермо, Маурицио Зампарини веќе ја одреди цената за Несторовски и им порача на заинтересираните клубови дека нема да разгледува пониски понуди од таа сума.

„Нема да го продадеме Несторовски во јануари. Неговата цена сега е помеѓу 15 и 20 милиони евра. Секоја понуда под оваа сума нема ниту да ја разгледуваме“, изјави Зампарини.

Палермо ова лето го купи Несторовски од Интер Запрешиќ за само 500.000 евра, па сигурно може многу да заработи од неговата продажба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…