Дома Фудбал Лига на шампиони Еве како изгледа најскапиот тим во Лигата на шампионите 📸

Еве како изгледа најскапиот тим во Лигата на шампионите 📸

Денес започнува Лигата на шампионите, а специјализираниот портал „Трансфермаркт“ објави формација 4-3-3 составена од најскапите играчи кои сезонава ќе играат во најелитното европско натпреваруивање.

Помеѓу стативите место доби Јан Облак, пред него се Бен Дејвис, Рубен Диас, Маркињос и Кимих. Средината е составена од Де Брујн, Санчо и Де Јонг.

Во нападот се Килијан Мбапе и Нејмар по страничните позиции, а најистурен е Халанд.

Највредниот во тимот е Мбапе (160 милиони евра), потоа Халанд (130).

НАЈВРЕДЕН ТИМ ВО ЛШ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Севиља – Валенсија: Големо дерби во Примера

Денес на програмата е вонредното 6-то коло во шпанската Примера, каде најголемо внимание с…