Дома Фудбал Германија Еве како изгледа идеалниот тим во Бундеслигата

Еве како изгледа идеалниот тим во Бундеслигата

Избран е најдобриот тим во Бундеслигата во сезона во која Баерн уште еднаш стигна до шампионската титула.

Нападот очекувано го предводат првите ѕвезди на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски и Ерлинг Халанд.

НАЈДОБРИТЕ 11 ВО БУНДЕСЛИГАТА: Нојер (Баерн) – Алфонсо Дејвис (Баерн Минхен), Еван Ндика (Ајнтрахт Франкфурт), Нико Шлотенбек (Фрајбург), Дејвид Раум (Хофенхајм) – Џуд Белингем (Борусија Дортмунд), Џошуа Кимих (Баерн Минхен), Флоријан Вирц (Баер Леверкузен) – Ерлинг Халанд (Борусија Дортмунд), Роберт Левандовски (Баерн Минхен), Кристофер Нкунку (Лајпциг).

Ќе потсетиме, Халанд наредната сезона ќе го носи дресот на Манчестер Сити, овој трансфер е веќе потврден, додека ситуацијата со Левандовски се уште не разјаснета и додека во медиумите се најавува негов трансфер, од Баерн тврдат дека сигурно останува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…