Дома Фудбал Останато Дрогба влегува во трката за прв човек на фудбалот во БСК

Дрогба влегува во трката за прв човек на фудбалот во БСК

Ново големо име влегува во трката да биде претседател на Фудбалската федерација на Африка.

Дидие Дрогба ќе се кандидира за прв човек на фудбалот во Брегот на Слоновата Коска. Поранешниот голгетер на Челзи е еден од омилените ликови во својата земја и ќе се обиде помеѓу шестмината кандидати да победи во трката.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Противкандидати му се Јате Елеле Жан-Батист, Арно Ака, Ролан Куаку, Идрис Диало и Сори Диабате.

Ќе потсетиме претходно Самуел Ето стана претседател на Фудбалската федерација на Камерун.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …