Дома Трансфер зона Дрекслер се сели во Серија А

Дрекслер се сели во Серија А

Јулијан Дрекслер е на излезна врата од ПСЖ, а медиумите пренесуваат дека кариерата може да ја продолжи во Серија А.

Италијанските медиуми медиуми пренесуваат дека Милан е силно заинтересирана за потписот на Јулијан Дрекслер.

26-годишниот играч има договор со Пари Сент Жермен до јуни, а според информациите „росонерите“ веќе почнале преговори за трансферот.

Дрекслер не е задоволен од статусот и минутажата која ја добива во ПСЖ, но Милан ќе треба да се избори со конкуренцијата бидејќи за неговиот потпис интерес покажува и Борусија Дортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сити се уште во трката за потписот на Меси, познати деталите!

Можноста Манчестер Сити да го привлече Лионел Меси се уште е актуелна, пренесуваат медиуми…