Дома Фудбал Останато Драма на небото на Белгија: Приватниот авион на Меси принудно слетал поради дефект!

Драма на небото на Белгија: Приватниот авион на Меси принудно слетал поради дефект!

Приватниот авион на суперѕвездата на Барселона Лионел Меси денес принудно следал во Брисел поради дефект.

Утрово авионот вреден 13 милиони евра полетал кон Тенерифе, меѓутоа пилототе забележале дефект поради кој морале да го следаат ародромот на аеродромот „Завентем“ во Белгија. Авионот слетал во девет часот, а еден ипол час повторно полетал, меѓутоа 45 минути подоцна одново се вратил во Брисел.

Во овие моменти медиумите не објавуваат информации дали Меси бил во авионот.

Приватниот авион на Меси може да прими 16 патници, а има два тоалети и сопствена кујна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за сл…