Дома Фудбал Лига на шампиони Драма во Рим: Голманот на Лацио постигна гол за бод против Атлетико 🎥

Драма во Рим: Голманот на Лацио постигна гол за бод против Атлетико 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фудбалерите на Лацио и Атлетико Мадрид вечерва одиграа без победник 1:1 во првото коло од Лигата на шампионите, а овој натпревар посебно ќе го памети голманот на клубот од Рим, Иван Проведел.

Чуварот на мрежата на италијанскиот тим во последните секунди од натпреварот постигна гол за важен бод на Лацио. Атлетико претходно водеше со голот кој го постигна Барис во 29. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…