Дома Фудбал Останато Драма во Париз: Покетино го заменил Ди Марија затоа што му било киднапирано семејството!

Драма во Париз: Покетино го заменил Ди Марија затоа што му било киднапирано семејството!

Неверојатна вест пристигнува од Франција – крадци влегле во домот на Ди Марија додека тој го играл натпреварот помеѓу ПСЖ и Нант (1:2) и му киднапирале дел од семејството.

За време на натпреварот помеѓу ПСЖ и Нант Покетино го замени Ди Марија поради споменатата ситуација. Веста до Покетино ја пренесе директорот Леонардо кој му довикуваше од трибините Аргентинецот да биде заменет.

Покетино на местото на Ди Марија во игра го стави Паредес, а Ди Марија не остана на клупата за резерви како што е вообичаено после една измена туку веднаш се упатил во соблекувалната.

Во неговиот дом се одвивала вистинска драма и Ди Марија пристигнал за да го реши случајот. Засега повеќе детали за грабежот и киднапирањето не се познати.

СИТУАЦИЈАТА КОГА ДИ МАРИЈА БЕШЕ ЗАМЕНЕТ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…