Дома Фудбал Останато Дракслер зборуваше за својата иднина: Бундеслигата е интересна, но…

Дракслер зборуваше за својата иднина: Бундеслигата е интересна, но…

draxler

Трансферите на Нејмар и Мбапе во ПСЖ минатото лето предизвикаа земјотрес во европскиот фудбал, а со самото тоа и во соблекувалната на францускиот клуб.

Очекувано, по нивното доаѓање се шпекулираше за фудбалерите кои би можеле да го напушат Париз, а помеѓу нив беше и поранешниот фудбалер на Волфсбург, Јулијан Дракслер.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Дракслер денес во медиумите зборуваше за неговата иднина.

„Не размислувам за заминување од Париз, ниту на зимо, ниту на лето. Во овој момент само сум сконцентриран на настапите за ПСЖ. Сега не е време да размислувам за идноната. Секако, Бундеслигата секогаш интересна опција“, изјави Дракслер.

Претседателот на Баерн, Ули Хенес во текот на изминатото лето потврди дека би сакал да доведе фудбалер како Дракслер, доколку му се укаже можност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…