Дома Фудбал Англија Дојдоа петте минути на Салах: Го „испровоцира“ Рамос кој е во центарот на допинг скандалот…(ФОТО)

Дојдоа петте минути на Салах: Го „испровоцира“ Рамос кој е во центарот на допинг скандалот…(ФОТО)

Фудбалерите на Ливерпул вчера на гости славеа против Вотфорд со 3:0 во мечот од 13. коло во англиската Премиер лига.

„Црвените“ ја продолжија неверојатната низа без пораз и стигнаа до убедлива победа против Вотфорд. Голеадата ја отвори Мохамед Салах во 67. минута кога по асистенцијата на Мане ја затресе мрежата на противничкиот тим за 0?1.

Салах потоа отиде до навивачите на Ливерпул и со специјална прослава го одбележи овој гол. Сепак, потоа настана расправија на социјалните мрежи бидејќи многумина мислеа дека Салах на овој начин го исмеал Серхио Рамос.

Капитенот на Реал Мадрид своите погодоци ги прославува на речиси идентичен начин, а очигледно дека Салах одлучил да го провоцира бидејќи Рамос се наоѓа во центарот на скандалот по обвиненијата дека паднал на допинг тест.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познати сите учесници во осминафиналето на ЛЕ

Со синоќешните реванш натпревари ги дознавме сите патници во осминафиналето на Лига Европа…