Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ опцу пред камера, па брзо сфати дека погрешил 🎥

Дончиќ опцу пред камера, па брзо сфати дека погрешил 🎥

Словенечкиот кошаркар, Лука Дончиќ одигра одличен натпревар и постигна 40 поени, додавајќи 11 асистенции 10 скокови во победата на Далас против Јута, но имаше и интересен настап пред новинарите по средбата.

Додека раскажуваше што се случуваше на натпреварот, Дончиќ искористи и неколку пцовки, па веднаш сфати дека погрешил.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Кажав и пред мечот дека не смееме да се зае*аваме. Ох с*ање, моја грешка“, искоментира Дончиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Moментот кога Леброн испиша историја во НБА лигата 🎥

Лос Анџелес Лејкерс беше поразен од Денвер изминатата вечер во НБА лигата со 124:114, но о…