Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ го загуби судскиот спор со неговата мајка

Дончиќ го загуби судскиот спор со неговата мајка


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лука Дончиќ на крајот ја повлече тужбата против неговата мајка која имаше права над неговиот бренд и така судењето заврши во полза на Мирјам Потербин.

Имено, Дончиќ сакаше да го регистрира брендот под името „Лука Дончиќ“, но регистрацијата не можеше да се оствари затоа што неговата мајка претходно имаше регистрација на брендот „Лука Дончиќ 7“ и немаше намера да му ги отстапи правата.

Во тужбата Дончиќ наведе дека тој не е поврзан со брендот и не е одговорен за производите кои го носат неговото име. Исто така додал дека бил премлад кога брендот се регистрирал и не знаел што да прави, па затоа работите ги препуштил на неговата мајка.

Засега брендот останува кај неговата мајка, а ќе видиме што ќе се случува во иднина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

„Летаа“ боксови: Општа тепачка на натпревар во НБА! 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Инцидент се случи на…