Дома Фудбал Донесена одлука: Реал нема да се враќа во Мадрид

Донесена одлука: Реал нема да се враќа во Мадрид

Тимот на Реал нема да се враќа во Мадрид и од Памплона ќе лета дирекно во Малага.

Ова беше одлучено денес поради хаосот кој настана на аеродромите во поголем дел од Шпанија поради снегот.

Во саботата „кралевите“ играа против Осасуна и се надеваа дека ќе успеат да се вратат во Мадрид после завршувањето на мечот, но не добија одобрение.

Проблемот не е во аеродромот во Памплона, туку на тој во Мадрид, каде поради снегот авионите можат само да полетуваат, а не и да слетуваат.„Кралевите“ ќе останат во хотел, а во понеделник ќе летаат во Малага, каде во четврток ги очекува меч против Атлетик Билбао во Суперкупот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Од кога дојде во Леванте само Меси има повеќе голови од Барди од слободен удар

Македонскиот фудбалер Енис Барди постигна прекрасен гол за Леванте, и тоа од слободен удар…