Дома Фудбал Репрезентации Донарума се скара со новинар, па го потсетија на сите „киксови“ 🎥

Донарума се скара со новинар, па го потсетија на сите „киксови“ 🎥

Италија вчера доживеа катастрофален пораз во Лигата на Нации против Германија со 5:2 и секако после еден ваков пораз следуваа жестоки реакции од јавноста.

За еден од головите виновник беше голманот на ПСЖ, Џанлуиџи Донарума. Донарума од новинарите доби прашање на таа тема, а еден од нив го потсети дека тоа не му е таква прва грешка. Тоа го налути голманот.

„Кога се случило порано? Кога бев фаулиран против Реал? Ако сакаш да се расправаме за ова добро. Тука сум да зборувам за тимот, во ред ако сакаш да ме обвиниш ќе ја преземам вината, јас сум капитен на тимот и нема да ја наведнам главата“.

Меѓутоа по ваквата изјава на Донарума на социјалните мрежи се појави видео со сите негови слични грешки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…