Дома Фудбал Останато Донарума или Навас? Кој е изборот на новиот тренер

Донарума или Навас? Кој е изборот на новиот тренер

Францускиот стратег Кристоф Галтие од следната сезона ќе го води Пари Сент Жермен.

Пред Галтие ќе има голема работа да направи реконструкција на тимот и да донесе важни одлуки, а главна цел секако ќе биде долгопосакуваната титула во Лигата на шампиони.

Едно од главните прашања за следната сезона е кој ќе биде прв голман, со оглед на фактот дека остануваат Донарума и Навас.

„Ќе разговарам со двајцата. По принцип јас работам со еден прв голман и еден втор голман. Во зависност од настапите можат да ги променат улогите во текот на сезоната“, изјави Галтие.

Француските медиуми објавуваат дека Галтие во разговор со раководството одлучил Донарума да биде прв избор на почетокот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…