Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Доколку во овој момент стартува нокаут фазата – еве како би изгледал костурот на Мундијалот!

Доколку во овој момент стартува нокаут фазата – еве како би изгледал костурот на Мундијалот!

0

Денес стартува последното коло од Мундијалот во Русија после кое ќе биде познат и костурот за нокаут фазата.

Знаете веќе како се функционира на Мундијалот, двете најдобри селекции од секоја група обезбедуваат место во 1/8 финалето, доколку имаат ист број на бодови прво се гледа гол-разликата.

Две кола се завршени остана уште едно, а што би се случило доколку ситуацијата на табелата остане иста.

Во продолжение погледнете како би изгледале 1/8 финалните парови доколку групната фаза завршуваше во овој момент.


Следете го Sportski.mk и на


Горен дел од костурот. 

1. Русија – Португалија

2. Франција – Нигерија

3. Бразил – Германија

4. Англија – Сенегал

Долен дел од костурот

5. Шпанија – Уругвај

6. Хрватска – Данска

7. Мексико – Швајцарија

8. Јапонија – Белгија

Значи, потенцијални парови во ¼ финалето би биле Португалија – Франција, Бразил – Англија, Шпанија – Хрватска, Мексико – Белгија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…