Дома Македонски спорт Мак баскет Доказ каква женска кошарка имаме: Работнички победи со 100 разлика 🎥

Доказ каква женска кошарка имаме: Работнички победи со 100 разлика 🎥

Oд поодамна квалитетот на женската кошарка во Македонија не е високо ниво, па затоа и разликата помеѓу оние подобри екипи и некои останати прволигаши е огромна.

Колкава е разликата помеѓу некои тимови најдобро можеше да се види во натпреварот од 10. коло во западната елитна група во која Работнички победи со скоро 100 поени разлика (97).

Во ниту еден момент победникот на паркетот не беше доведен во прашање, гостинските, екипатан а Пантери во ниту една четвртина не постигнаа двоцифрен број на поени. Најлоша им беше втората четвртина која Работнички ја доби со 27:1. Тој еден поен им беше од едно реализирано слободно фрлање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Kaдетите прикажаа одлично издание, но сепак беа поразени од Хрватска

Одлично издание на македонските кадети на вториот контролен натпревар во Дарувар, без разл…