Дома Фудбал Останато Доказ зошто Серхио Рамос веќе 15 години е еден од најдобрите (видео)

Доказ зошто Серхио Рамос веќе 15 години е еден од најдобрите (видео)

Серхио Рамос ја започна кариерата во Севиља, но после само една сезона се пресели во Реал Мадрид.

Рамос цели 15 години го носи дресот на „кралскиот“ клуб, до сега одигра 444 натпревари на кои постигна дури 62 гола, импресивна бројка за еден дефанзивец.

Серхио Рамос истакнува дека најважно да се остане на врвот е работата, упорноста и константната амбиција.

Тој важи за еден од најдобрите дефанзивци во изминатите 15 години и веќе освои 21 трофеј со „кралскиот“ клуб и шпанската репрезентација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…