Дома Трансфер зона Договорот на повидок: Арсенал пред засилување од 30 милиони евра!

Договорот на повидок: Арсенал пред засилување од 30 милиони евра!

0
arsenal

Во медиумите се појави вест дека Арсенал би можел да доведе фудбалер од Серија А и тоа за сума од 30 милиони евра.

Според дел од медиумите на Островот и Италија, Арсенал постигнал договор со управата на Сампдорија за трансфер на талентираниот Лукас Тореира.

Овој млад фудбалер во својот договор има откупна клазула од 25 милиони евра, но таа сума би морала да биде платена веднаш, а не на рати. Поради тоа во Арсенал се обидоа да издејствуваа пролонигарење на плаќањето со што целата сума би била поголема.

Арсенал е подготвен да плати 30 милиони евра, Сампдорија наводно се согласила на таа сума и Емери наскоро би требало да го добие второто засилување после Стефан Лихштајнер.


Следете го Sportski.mk и на


Овој 22 годишен фудбалер претходно се поврузваше со Наполи во претходниот период, но клубот од Италија немаше средства за да го доведе, па Арсенал изгледа ќе ја искористи ситуацијата.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Нејмар на насловната на „Мундо Депортиво“: Враќање во Барселона? – НЕ е невозможно!

Само една година откако за рекордна сума од 222 милиони евра се пресели од Барселона во ПС…