Дома Фудбал Италија Добри вести за Наполи: Осимен се враќа на терените побрзо од очекуваното

Добри вести за Наполи: Осимен се враќа на терените побрзо од очекуваното

Добри вести пристигнуваат за тимот на Наполи, Виктор Осимен се враќа порано од очекуваното.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Осимен страдаше од тешка скршеница на лицето и беше опериран. Најавите беа дека опоравувањето ќе трае три месеци и во клубот беа спремни да бидат без својот напаѓач подолг период.

Меѓутоа последните информации се дека рехабилитацијата на Осимен оди побрзо од очекуваното и тој се најде на списокот играчи на Нигерија кои се повикани за Африканскиот Куп на Нации.

Овој турнир почнува на 9. јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…