Дома Топ вести Ди Марија повеќе не е играч на Јувентус

Ди Марија повеќе не е играч на Јувентус

Како и што се најавуваше, Јувентус потврди дека Анхел Ди Марија повеќе не е играч на клубот од Торино.

Ди Марија во Јувентус пристигна минатото лето и може да се каже дека не разочара, во изминатата турбулентна сезона за „старата дама“ беше еден од најдобрите фудбалери. Но, сепак двете страни не успеаа да се договорат.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Јувентус го напушта со 40 одиграни натпревари и осум постигнати гола. Посебно добар Ди Марија беше во Лигата на Европа каде што постигна хет-трик против Нант и го постигна победничкиот гол со германски Фрајбург, кој беше и негов последен во црно-белиот дрес.

Според најавите, нов клбу на Ди Марија ќе биде португалска Бенфика која ќе го добие без оштета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…