Дома Фудбал Останато Ди Марија: Агуеро е многу разочаран

Ди Марија: Агуеро е многу разочаран

Серхио Агуеро по 10 години го напушти Манчестер сити, а како нов клуб го избра тимот на Барселона.

Агуеро беше убеден дека тоа ќе му овозможи да игра со сонародникот и голем пријател Лионел Меси на клупско ниво, меѓутоа работите се променија.

Меси како слободен играч замина во ПСЖ, а Агуеро се повреди, па следните два ипол месеци ќе биде надвор од терените.

За Агуеро зборуваше и неговиот пријател и репрезентативец Анхел Ди Марија, кој во иднина ќе ја дели соблекувалната со Меси.

„Кун сае многу разочаран. Најлоша работа која му се случи е повредата. Напорно работеше за да биде подготвен, но потоа му се случи спортивното. Се надевам дека ќе се врати“, вели Ди Марија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Преговорите започнаа, Конте спремен да го преземе Манчестер Јунајтед

Италијанскиот стратег Антонио Конте е спремен да седне на кормилото на Манчестер Јунајтед …