Дома Македонски спорт „Дијамантот“ блеска во полн сјај: Елмас ја руши Словенија! (ВИДЕО)

„Дијамантот“ блеска во полн сјај: Елмас ја руши Словенија! (ВИДЕО)

3

Елиф Елмас има фантастична вечер и буквално ја руши Словенија на арената.

После првиот гол на стартот од вториот дел, после една контра македонскиот висер на сличен начин ни носи веќе убава предност од 2:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Пораз во Варшава: Сега шансите за ЕП преку квалификациите се минимални (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија вечерва претрпе пораз од Полска и на тој начин скоро и да г…