Дома Фудбал Англија Дин: Во Астон Вила дојдов поради Џерард

Дин: Во Астон Вила дојдов поради Џерард

Левиот бек Лукас Дин и официјално се пресели во Астон Вила од Евертон за сума од 25 милиони фунти.

Французинот потврди дека главна причиа за неговата одлука да премине во Астон Вила бил Стивен Џерард, кој неодамна дојде на чело на тимот од Бирмингем.

„Дојдов овде поради менаџерот. Имав многу добра средба со него, разговаравме неколку пати во последниот месец. Ја почувствував неговата желба да победува, да покаже што сака како менаџер, напаѓачки фудбал, посед на топка“, изјави Лука Дин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид без Асенсио во следните три недели

Лоши вести пристигнуваат за тимот на Реал Мадрид. Имено, Марко Асенсио поради повреда на м…