Дома Останати Кошарка Димитријевиќ со девет поени во последната проверка на Хувентуд

Димитријевиќ со девет поени во последната проверка на Хувентуд

Хувентуд и Ненад Димитријевиќ го одработија последниот тест пред новата сезона во АЦБ лигата.

Во овој натпревар Хувентуд забележа пораз од Манреса со 89:93. На оваа последна проверка Димитријевиќ и соиграчите констатно беа во резултатска негатива. На само неполни пет минути пред крајот стигнаа до изедначување меѓутоа не успеаа да направат комплетен пресврт.

Димитријевиќ на паркетот помина 18 минути со учинок од: 0/3, 4/7 за два и 1/1 за еден поен, подели и три асистенции. Сезоната Хувентус ја започнува на 19. септември кога ќе биде домаќин на Уникаха.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Џудистката Реџепи поразена во првата рунда, го заврши настапот на ОИ

Македонската џудистка, Арбреша Реџепи по само една рунда го заврши настапот на Олимписките…