Дома Македонски спорт Мак ракомет Дибиров: Нека дојде Кил и нека покаже кој е и што е – ние го чекаме!

Дибиров: Нека дојде Кил и нека покаже кој е и што е – ние го чекаме!

Пред натпреварот во сабота денес на прес конференција во СЦ „Јане Сандаски“ присуствуваа тренерот Давид Писонеро и Тимур Дибиров.

За Писонеро секако ова е важен натпревар.

„Во сабота не чека важен натпревар. За нас ова е досега е натпревар во сезоната. Играме против тежок противник. Тие се многу подобри од натпреварот на „Супер Глоуб“ турнирот. Искрено јас во овие моменти се чуствувам како Македонец“, изјави Писонеро.

Дибиров порача дека Вардар е спремен и го чека Кил да покаже што може.

„Среќен сум што ќе играме со тим каков што е Кил. Кога играме против послаб тим можеме да потфрлиме поради мотивацијата, но кога доаѓа тим како Кил среќни сме, Кил ќе сака да го победи Вардар во Скопје. Ние сме спремни, Кил не покаже кој е и што е. Ова ќе биде натпревар за уживање за сите“, изјави Дибиров.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Алушовски: Вардар во моите 10 години не бил во полоша ситуација – овие момци се феномен!

Вардар денес одигра одличен натпревар и го победија Мотор со 38:28. После натпреварот трен…