Дома Македонски спорт Мак ракомет Дибиров: Вардар сега има силен тим, но рано е за проценки

Дибиров: Вардар сега има силен тим, но рано е за проценки

Дибиров во Вардар е веќе цели осум години и стана вистинска легенда на црвено-црните.

Рускиот ракометар не се реши да замине и додека клубот беше во голема криза. За руски „Брз Центар“ Дибиров сега зборуваше актуелната ситуација која е далеку подобра.

„Промени се направени и работите изгледаат подобро тоа е сигурно. Но мислам дека рано е за проценки затоа што не сме се вратиле на тренинг како тим. Според мене за еден клуб да напредува и да расте потребно е да прави промени“.

„Во минатата сезона немавме доволно играчи да ја покриеме ротацијата. Со деветте нови потпис Вардар има силен тим, но рано е да се да се зборува“, изјави Дибиров.

По сезоната во која Вардар имаше многу проблеми сега во наредната сите очекуваме едно подобро издание на црвено-црните кои се уште се актуелни европски шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Во феноменална трка Ферстапен победи на Силверстоун!

Холанѓанецот Макс Ферстапен победи на денешната трка на Силверстоун. Младиот возач на Ред …