Дома Фудбал Останато Де Роси погоди на дебито, но Бока беше шокирана на „Бобоњера“ (ВИДЕО)

Де Роси погоди на дебито, но Бока беше шокирана на „Бобоњера“ (ВИДЕО)

0

Легендарниот италијански фудбалер Даниеле Де Роси постигна гол на дебито за Бока Јуниорс.

Во натпреварот од аргентинскиот куп Бока на изненадување на сите беше поразена од второлигашот Алмагро (1:1) 1:3, а но овој меч ќе остане запаметен по голот на Де Роси.

Бока поведе во 28-та минута. После корнерот во казнетиот простор најдобро се снајде Де Роси кој погодува за 1:0.

После многу промашени шанси во 81-та минута стигна казната. Гостите преку Мартинез дојдоа до изедначување на 1:1 што беше конечен резултат после 90 минути игра.

Катастрофално играчите на Бока ги шутираа пеналите. Само првиот го погоди Тевез, гостите погодија од сите три боди, а за тимот од Буенос Аирес промашуваа Мек Алистер, Хуртадо, и Салвио.

Тоа значеше елиминација на Бока од купот и голем шок на „Бонбоњера“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…