Дома Трансфер зона Де Роси и кажа НЕ на „старата дама“

Де Роси и кажа НЕ на „старата дама“

Легендарниот играч на Рома, Даниеле де Роси ова лето имал прилика да го напушти Рим и да се пресели во Јувентус, но експресно ја одбил понудата.

Имено, Де Роси е еден од најплатените фудбалери во Серија А со годишна плата од 6,5 милиони евра, но има само уште една година договор со римскиот клуб.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Јувентус ова лето му понудил исто толкава плата и договор на две години, но Де Роси веднаш ја одбил таа понуда бидејќи сака да и биде верен на „волчицата“.

Де Роси целата своја кариера ја помина во дресот на Рома и неодамна истакна дека тука сака да ја заврши кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Анте Ребиќ се враќа во Серија А?

Хрватскиот фудбалер Анте Ребиќ од следната сезона би можел повторно да игра во Серија А. И…