Дома Топ вести Де Лихт бара трансфер, Манчестер Јунајтед фаворит за потписот

Де Лихт бара трансфер, Манчестер Јунајтед фаворит за потписот

Матијас Де Лихт не е задоволен во Баерн Михен и сака да ја промени средината на лето.

Холанѓанецот побатал трансфер, а според информациите следна негова дестинација може да биде Премиер лигата.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Де Лихт е едно од најскапите засилувања, но го загуби првотимскиот стратус во Баерн, па и германскиот клуб е спремен да го продаде на лето.

Тен Хаг одлично го познава Де Лихт од времето поминато во Ајакс и смета дека може да биде столб на одбраната на Манчестер Јунајтед во наредните години.

Де Лихт пристигна во Баерн во 2022 година за сума од 70 милион евра и сигурно ќе ја бара истата сума за продажба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шкупи им се закани на навивачите дека ќе ги казнува и ќе ги брка од стадион

Подолг период управата на Шкупи има проблеми со сопствените навивачи или барем со поголем …