Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Де Ла Фуенте за Јамал: Имаме среќа што е Шпанец!

Де Ла Фуенте за Јамал: Имаме среќа што е Шпанец!

Селекторот на Шпанија, Луис Де Ла Фуенте беше воодушевен од настапот на Ламин Јамал во полуфиналето против Франција.

Шпанскиот селектор не штедеше пофалби за младиот фудбалер кој на ден пред финалето ќе наполни 17 години.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Јамал сруши бројни рекорди (ТУКА), а Де Ла Фуенте освен што изрази воодушевување му порача и дека треба да остане присебен.

„Гледавме вистински генијалец – гениј! Мораме да продолжиме да работиме и да го држиме на земја. Имаме среќа што е Шпанец и ќе уживаме во неговата игра уште многу години. Сега имаме тим со многу сегашност и иднина“, изјави Де Ла Фуенте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…