Дома Фудбал Лига на шампиони Де Брујне: Интер добро се брани, тоа не треба да не прави нервозни

Де Брујне: Интер добро се брани, тоа не треба да не прави нервозни


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне зборуваше пред утрешното финале во Лигата на шампиони.

Белгиецот не очекува отворен фудбал и многу шанси, но неговиот тим ќе направи се за да ја освои тројната круна, иако верува дека и тој успех нема да ги замолчи критичарите.

„Ако победиме во сабота, тогаш некои луѓе ќе кажат зошто не победивме против Саутемптон во Лига купот за четири титули. Тоа е начинот на кој се одвиваат работите. Ние се обидуваме да победиме на секој меч, но понекогаш не си доволно добар и понекогаш другиот тим е подобар од тебе. Мораме да го прифатиме тоа. Знам дека ако победиме некои луѓе нема да ни го дадат потребниот респект, но и тоа не ми пречи“, вели Де Брујне.

„Знаеме што е Интер. Играат 3-5-2 или 5-3-2 нормално, со двајца напаѓачи и пробиви по страничните позиции. Навистина добро се бранат, знаеме дека нема да биде тоа отворена игра. Треба да го разбереме ова и да не се нервираме брзо. На почетокот нема да има многу опции. Мора да ја играме нашата игра и да ги чекаме нашите шанси“, изјави Белгиецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…